شرکت هپکو در سال 1354 فعالیت خود را با هدف مونتاژ و تولید ماشین آلات راهسازی و معدن با راه اندازی یک مجتمع تولیدی، در زمینی به مساحت تقریبی 100هکتار در شهر اراک آغاز نمود. در حال حاضر شرکت هپکو علاوه بر تولید،طراحی و ساخت انواع ماشین آلات راهسازی ،معدنی و کشاورزی،در ساخت تجهیزات سنگین در زمینه های مختلف نفت و گاز،سد،نیروگاه و پتروشیمی فعالیت دارد.

مرکز آموزش علمی کاربردی هپکو تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی با کسب مجوز از شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری با هدف کسب مهارت و گسترش اشتغال در کشور و با توجه به پیشرفت تکنولوژی،تامین نیروی ماهر مورد نیاز کشور،ایجاد نگرش علمی در زمینه نگهداری و تعمیرات ماشین آلات راهسازی،معدنی و کشاورزی تاسیس گردید.

قرار گرفتن این مرکز در استان مرکزی،که یکی از قطب های صنعتی کشور به شمار می رود،با بهره گیری از اساتید مسلط بر دانش،تجربه،مهارت بالا و همچنین با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات کامل کارگاهی و آزمایشگاهی،شرایط و فضای مناسبی را برای آموزش های علمی کاربردی و تربیت افراد متخصص و کارا،فراهم نموده و اقدام به پذیرش دانشجو و برگزاری دوره های مختلف آموزشی می نماید.

فعالیت‌ها:

امکانات و تجهیزات آموزشی و رفاهی:

تقدیرنامه‌ها: